Kraina bez Słońca

Kraina bez Słońca

spektakl muzyczny

Przedstawienie z muzyką wibrafonową wykonywaną na żywo, stworzone na podstawie autorskiego scenariusza, inspirowanego bajkami oraz literaturą dziecięcą. To chwytająca za serce historia Zosi. Dziewczynka mieszka w krainie, w której przestało świecić słońce, więc postanawia dowiedzieć się dlaczego oraz sprawić, aby słońce na nowo zajaśniało. Pomoże jej w tym napotkane tajemnicze stworzenie, muzyka oraz widzowie.

Spektakl pokazuje jak odzyskać wiarę, entuzjazm i motywację do działania. Zwraca uwagę na funkcję marzeń oraz wartość muzyki w życiu człowieka. Ponadto rozwija muzykalność, słuch muzyczny oraz zapoznaje odbiorców z rzadko spotykanym instrumentem – wibrafonem. Doskonały także jako przedstawienie familijne.

Elementy interaktywne z dziećmi, sprawiają, że treści lepiej zapadają w pamięć, a dzieci stają się współtwórcami przedstawienia. W spektaklu występują również lalki. Aktorka animuje, śpiewa, gra na instrumentach, lekko i zabawnie opowiada barwną historię, którą widzowie z dużym zainteresowaniem śledzą, żywo oraz radośnie reagując.

Spektakl kończy cytat Johanna Wolfganga Goethego: „Nasze pragnienia są przeczuciami zdolności, które w nas drzemią, zapowiedziami tego, czego będziemy w stanie dokonać.”

  • Wydarzenie rozpoczyna piosenka, którą wykonawczyni gra i śpiewa z akompaniamentem pianina. Utwór z polskim tekstem Krzysztofa Hajduka, został udostępniony do publicznego wykonania dzięki uprzejmości Wydawnictwa „Promyczek” z Nowego Sącza. Autorem muzyki jest Jaime Olguin. „Promyczek” jest wydawcą dwóch miesięczników dla dzieci: „Małego Promyczka” i „Promyczka Dobra” oraz realizatorem serii wspaniałych i mądrych filmów dla dzieci, które można oglądać pod linkiem: https://vod.promyczek.pl/ 

Czas trwania: około 45 minut
Dla dzieci 3-8 lat.
Spektakl na sceny wewnątrz budynku.