Kraina bez Słońca

Kraina bez Słońca

spektakl muzyczny

Spektakl dla dzieciPrzedstawienie z muzyką wibrafonową, wykonywaną na żywo. Stworzone na podstawie autorskiego scenariusza, inspirowanego bajkami oraz literaturą dziecięcą. To historia Zosi, mieszkającej w krainie, w której przestało świecić słońce. Dziewczynka postanawia dowiedzieć się dlaczego i sprawić, by słońce znowu zajaśniało. Pomoże jej w tym napotkane tajemnicze stworzenie, muzyka oraz widzowie.

Spektakl pokazuje jak odzyskać wiarę, entuzjazm i motywację do działania. Zwraca uwagę na funkcję marzeń w życiu człowieka, uwrażliwia na dźwięki muzyki, rozwija muzykalność oraz słuch muzyczny. Doskonały także jako przedstawienie familijne.

Elementy interaktywne z dziećmi, sprawiają, że treści lepiej zapadają w pamięć, a dzieci stają się współtwórcami przedstawienia. Dzięki muzyce na żywo, wykonywanej na pianinie oraz wibrafonie, dzieci mają możliwość poznania brzmienia instrumentów, doświadczają bezpośredniego kontaktu z wykonywaną muzyką. W przedstawieniu występują również lalki.

Wydarzenie rozpoczyna piosenka, którą wykonawczyni gra i śpiewa z akompaniamentem pianina. Utwór z polskim tekstem Krzysztofa Hajduka, został udostępniony do publicznego wykonania dzięki uprzejmości Wydawnictwa “Promyczek” z Nowego Sącza. Autorem muzyki jest Jaime Olguin. “Promyczek” jest wydawcą dwóch miesięczników dla dzieci: “Małego Promyczka” i “Promyczka Dobra” oraz realizatorem serii wspaniałych i mądrych filmów dla dzieci, które można oglądać pod linkiem: https://vod.promyczek.pl/ 

Spektakl kończy wspólny taniec z widzami oraz cytat Johanna Wolfganga Goethego: “Nasze pragnienia są przeczuciami zdolności, które w nas drzemią, zapowiedziami tego, czego będziemy w stanie dokonać.”

Czas trwania: około 45 minut
Dla dzieci 3-8 lat.
Spektakl na sceny wewnątrz budynku.