Kraina bez Słońca

Kraina bez Słońca

spektakl muzyczny

Przedstawienie z muzyką wibrafonową wykonywaną na żywo, stworzone na podstawie autorskiego scenariusza, inspirowanego bajkami oraz literaturą dziecięcą. To chwytająca za serce historia Zosi. Dziewczynka mieszka w krainie, w której przestało świecić słońce, więc postanawia dowiedzieć się dlaczego oraz sprawić, aby słońce na nowo zajaśniało. Pomoże jej w tym napotkane tajemnicze stworzenie, muzyka oraz widzowie.

Spektakl pokazuje jak odzyskać wiarę, entuzjazm i motywację do działania. Zwraca uwagę na funkcję marzeń oraz wartość muzyki w życiu człowieka. Ponadto rozwija muzykalność, słuch muzyczny oraz zapoznaje odbiorców z rzadko spotykanym instrumentem – wibrafonem. Doskonały także jako przedstawienie familijne.

Elementy interaktywne z dziećmi, sprawiają, że treści lepiej zapadają w pamięć, a dzieci stają się współtwórcami przedstawienia. W spektaklu występują również lalki. Aktorka animuje, śpiewa, gra na instrumentach, lekko i zabawnie opowiada barwną historię, którą widzowie z dużym zainteresowaniem śledzą, żywo oraz radośnie reagując.

Spektakl kończy cytat Johanna Wolfganga Goethego: „Nasze pragnienia są przeczuciami zdolności, które w nas drzemią, zapowiedziami tego, czego będziemy w stanie dokonać.”

  • Wydarzenie rozpoczyna piosenka, którą wykonawczyni gra i śpiewa z akompaniamentem pianina. Utwór z polskim tekstem Krzysztofa Hajduka, został udostępniony do publicznego wykonania dzięki uprzejmości Wydawnictwa „Promyczek” z Nowego Sącza. Autorem muzyki jest Jaime Olguin. „Promyczek” jest wydawcą dwóch miesięczników dla dzieci: „Małego Promyczka” i „Promyczka Dobra” oraz realizatorem serii wspaniałych i mądrych filmów dla dzieci, które można oglądać pod linkiem: https://vod.promyczek.pl/ 

Czas trwania: około 50 minut
Dla dzieci 3-8 lat.
Spektakl na sceny wewnątrz budynku.

Opinie, przeżycia i refleksje widzów po spektaklu:

spektakl dla dzieci
Spektakl dla dzieci
spektakl, przedstawienie dla dzieci
Spektakl, muzyczny
Spektakl dla dzieci
Spektakl muzyczny, dzieci
Teatr
Spektakl, Muzyczny

Bardzo piękny i mądry spektakl. Z głębią. Jest Pani bardzo twórczą osobą. 

Wspaniały spektakl! Przemyślany. Dzieci uczestniczyły i słuchały jak zaczarowane. Dziękujemy.

Fantastyczny spektakl. Aż się wzruszyłam. Bomba! Niesamowicie Pani potrafi utrzymać uwagę dzieci.

Fantastyczny spektakl. Dzieci i Panie były zachwycone.

Mówiły, że tak fantastycznego przedstawienia, u nas w placówce, jeszcze nie widziały. Bardzo dziękujemy.

Spektakl bardzo dobrze przygotowany, na bardzo dobrym poziomie, dopracowany.

Dzieci były bardzo skupione.

A przyjedziecie jeszcze do nas? Koniecznie przyjedźcie! 

Robicie coś cudownego.

Świetny spektakl. Dziękujemy. Jestem poruszona. Jest to na pewno oferta wyróżniająca się na tle innych.

Spektakl wart każdych pieniędzy.