Prezent

Prezent

z cyklu:

Muzyczne Opowiadanki Teatralne

Klaudia Lewandowska
Pierwszy spektakl z cyklu Muzyczne Opowiadanki Teatralne, w którym wykonawczyni, na podstawie autorskiego scenariusza inspirowanego literaturą dziecięcą, w zabawny sposób przedstawia dzieciom podstawowe życiowe zagadnienia. Tym razem temat dotyczy umiejętności wybaczania oraz zażegnania konfliktu w relacji. Aktorka zabiera najmłodszych w zabawny i wciągający świat dwójki przyjaciół, którym dzieci pomogą rozwiązać napotkany problem.

Przedstawienie pokazuje, jak radzić sobie z niezgodą w relacji, jak rozmawiać, aby pojednać się z drugą osobą. Elementy interaktywne sprawiają, że treści zapadają w pamięć, a dzieci stają się współtwórcami przedstawienia. Ponadto spektakl rozwija muzykalność i słuch muzyczny. Tym razem odbiorcy usłyszą muzykę na żywo wykonywaną na dzwonkach orkiestrowych i z towarzyszeniem instrumentów perkusyjnych, tak zwanych „przeszkadzajek”. Tradycyjnie nie zabraknie wspólnego tańca i śpiewu.

Nieodłącznym elementem Muzycznych Opowiadanek Teatralnych są lalki – pacynki, czyli Muszka Julia i Much Fryderyk, które rozczulają, rozbawiają i poruszają odbiorców. Muzyka, kolorowe światła i efekty specjalne wciągają widzów w teatralny świat, dzięki któremu wychodzą ze spektaklu ubogaceni w wiedzę i nowe przeżycia. 

  • w spektaklu, dzięki uprzejmości autorów, użyto piosenkę pt. „Uraza” zespołu Małe TGD. Serdeczne podziękowania dla twórców. Piosenkę można słuchać w serwisach streamingowych oraz na YT pod linkiem: Małe TGD – Uraza – YouTube

    Tutaj link do wersji instrumentalnej, do której dzieci mogą samodzielnie śpiewać tekst piosenki: Uraza (Wersja instrumentalna) – YouTube

Czas trwania: około 30-40 minut
Dla dzieci 3-8 lat.
Spektakl na sceny wewnątrz budynku.

–  Czy dzieciom się podobało?
– Tak, baaardzo! Klasa sama w sobie!