Zuzanka o złotym sercu

Zuzanka o złotym sercu

występują: Klaudia Lewandowska i Kinga Maciejewska

fot. Monika Smolak

Teatralna interpretacja baśni Gustawa Marcinka „O tym jak Zuzanka poszła w kumy do utopców.”  Baśń opowiada historię biednej sierotki Zuzanki, która po śmierci rodziców jest zdana na łaskę chytrego i leniwego gazdy Kurzejki. Tragiczny los dziewczynki nieoczekiwanie odmieniają niezwykłe stworzenia,  mieszkające w podwodnym królestwie.

Spektakl w zabawny i lekki, a przy tym refleksyjny sposób pokazuje bezinteresowną pomoc, troskę o innych i umiejętność wybaczania, jako wartości ponadczasowe. Zwraca uwagę, że w świecie nadal istnieją wartości, których nie sposób kupić bogactwem materialnym.

W przedstawieniu ważną rolę odgrywa muzyka, skomponowana przez Klaudię Lewandowską, nawiązująca do polskiej tradycji ludowej, wzbogacona o śpiewane i grane na żywo fragmenty na instrumentach perkusyjnych (kalimba, guiro, grzechotki, dzwonki itd.). Ponadto w spektaklu oglądamy przepiękne lalki – muppety, wykonane przez Kingę Maciejewską. Nie brak również elementów interaktywnych, kontaktu aktorek z publicznością oraz nauki podstaw tańca trojaka. 

Czas trwania: około 60 minut
Dla dzieci 3-7 lat.
Spektakl na sceny wewnątrz budynku oraz wieczorne sceny plenerowe.